İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü, 18.05.2018 tarihinde kurulan Samsun Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde açılan ilk bölümler arasında yer almaktadır.

İçinde bulunduğumuz çağ, disiplinler arası çalışmayı ve bu bakış açısına sahip olmayı gerektirmektedir.  Ayrıca günümüzün rekabetçi sektör anlayışı, birden çok alanda yetkinliğe sahip olan, grup çalışması yapabilen, dinamik ve yenilikçi profesyonellere ihtiyaç duymaktadır. Bu perspektif doğrultusunda üniversitemiz İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde açılan İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü, adından da anlaşılacağı üzere, içerisinde birçok farklı disiplini barındıran bir bölümdür. Bu bölüm mezunları yalnızca iletişim alanında değil; halkla ilişkiler, görsel tasarım, reklamcılık ve yönetim alanlarında da yeterlilikleri olan ve birçok sektöre hitap eden bireyler olacaklardır.

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü’ndeki dersler sadece teorik ağırlıklı dersler olmayacaktır. Uygulamalı tasarım derslerine de bölüm programında yer verilerek, öğrencilerin bizzat yaparak-yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlanacaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerin sektör uzmanlarıyla doğrudan etkileşime girerek tecrübe edinmelerini sağlayacak alan uygulamalarına da yer verilecektir. Böylece Samsun Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü mezunları, sektöre hızlıca uyum sağlayabilecek deneyime sahip profesyoneller olacaklardır.

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü’nün eğitim-öğretim faaliyetleri, Samsun Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin bulunduğu Canik Yerleşkesi içerisinde gerçekleştirilecektir. Canik Yerleşkesi içerisinde İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü öğrencilerinin eğitimi için gerekli tam donanımlı derslikler, tasarım atölyeleri, bilgisayar laboratuarları ve salonlar bulunmaktadır.

Doç. Dr. Cumhur TÜRK
Bölüm Başkanı     

4.247 kez görüntülendi